Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

Yayınlarımız   Sayı 18
 
     Sayı 17

     Sayı 16

    Sayı 15

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

Şehadetinin 8. Yılında Bahattin Yıldız

imh.org

01-06-2018

Şehadetinin 8. Yılında Bahattin Yıldız Kabri Başında Dualarla Anıldı
“Ölüme meydan okumayı, ölümden korkmamayı, ölümü ölümsüzlük bilmeyi yeniden yaşayacağım ve tadacağım.” (Bahattin YILDIZ)


İMH Günışığı Derneği Gençlik ekibi ve Frenle Bisiklet Kulübü, şehadetinin 8. yılında Şehit Bahattin YILDIZ ve onunla birlikte şehit olan Faruk AKTAŞ'ı kabri başında dualarla yad etti. 
Program için buluşan gençler, Edirnekapı şehitliğine bisikletleri ile geldiler. Bahattin YILDIZ ağabeyin kabri başında ilk sözü dostu, sırdaşı ve yakın dava arkadaşlarından Özgün Yayıncılığın sahibi Cemal BALIBEY aldı. Cemal BALIBEY: "Bahattin ağabeyinizi unutmadığınız ve burada olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bahattin Yıldız, Türkiye’nin sessiz önderlerinden, sessiz öncülerinden biriydi. Tanıyanlar bilir kendini öne çıkarmayı sevmeyen, önde olmayı sevmeyen biriydi” diyerek Bahattin YILDIZ ile olan hatıralarını anlattı.Ardından sözü Bahattin YILDIZ'ın kardeşi Kamil YILDIZ aldı. Kardeşi ile yaşadıklarından, onun hayatından kesitler sunan Kamil YILDIZ, nice mevkiler kendisine sunulmasına rağmen Hak davada atacağı adımları sekteye uğratabilir endişesi ile bunları elinin tersi ile iten Bahattin YILDIZ'ın hayatından kesitler anlattı.Programa Erzurum'dan katılan Bahattin YILDIZ'ın dostlarından bazıları söz alarak onun hatırasını yad ettiler. Son olarak konuşma yapan Genç Hareket Günışığı Başkanı Oğuzhan KABAKÇI, her yıl 17 Mayıs’ta Bahattin ağabeyin kabrinde buluşarak, ona dua etmek ve onu anlamak için sözleştiklerini ifade etti. KABAKÇI, onun bıraktığı güzel yoldan yürümek isteyen gençlerin Bahattin YILDIZIN mütevazi ve onurlu hayatından feyz alması gerektiğini ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.Son olarak programa katılan bütün gençlere Şehit Bahattin YILDIZ'ın “Kar Çiçeği” isimli kitabı hediye edildi. Rabbimizden niyazımız odur ki; bizlere Bahattin YILDIZ gibi şehadete koşan bir hayat yaşamayı ve son nefesimizi onun dini uğruna vermeyi nasip etsin. (Amin)

180522 bahattin yıldız 1

 

180522 bahattin yıldız 3

 
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!