Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

Yayınlarımız   Sayı 18
 
     Sayı 17

     Sayı 16

    Sayı 15

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

Genç Hareket Ankara Kitap Tahlili Programı Düzenliyor.

imh.org

02-12-2019

Bu oturumda Prof. Dr. M. Ali Büyükkara hocanın "Çağdaş İslami Akımlar" kitabının Gelenekçilik ve Islahatçılık başlıkları üzerine müzakere ed
Genç Hareket Ankara, Kitap ve Düşünce Atölyesi-İslam Düşüncesi Okumaları'nın 3. Oturumunda M. Ali Büyükkara hocanın "Çağdaş İslami Akımlar" kitabının Gelenekçilik ve Islahatçılık başlıkları üzerine müzakere edildi.

İsa Özçelik'in açılış konuşmasıyla başlayan programın, oturum başkanlığını Halilibrahim Medet yaptı. Talha Şahin, Ahmet Yasir Teksar ve Enes Başpınar Gelenekçilik üzerine; Ömer Budak ve Osman Kudu ise Islahatçılık üzerine sunumlarını yaptılar.Müzakere bölümünde müellifin tasnifleri, alıntıları ve kullandığı kavramsallaştırmalar değerlendirilirken aynı zamanda İslami Hareketlerin eksiklikleri, başarıları ve günümüz dünyasının sorunlarına dair müzakereler yapıldı.

Kitabın alanında büyük bir eksikliği kapattığı hem Türkiye'deki hem Dünyadaki İslami Hareketleri farklı yönleriyle ele alan zengin bir içeriğe sahip olmasıyla yeni araştırmacılar için güzel bir zemin oluşturduğu söylendi. Bazı tasnif ve kavramlarla ilgili farklı mütaalalar da gündeme geldi.Önümüzdeki ay Kitap ve Düşünce Atölyesinde aynı kitabın "Modernizm" ana başlığı üzerine müzakere edilecektir.
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!