Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

Yayınlarımız

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

Kurtuluşa Davet!

Editör

22-04-2014

Her Pazar sabahı sizleri 08:00'de Eyüp Bahariye Mevlevihanesi’ne bekliyoruz.
Son iki yüzyıldır İslam coğrafyası sömürgeci zalimlerin pençesinde işgaller, katliamlar ve acılarla inlemektedir. İslam dünyasının güçsüzlüğünden ve sahipsizliğinden cesaret bulan zalimler dünyanın dört bir yanında Müslümanları yok etmek için olanca güçleriyle saldırıyorlar.

Müslümanlar bir taraftan kültür emperyalizminin gölgesinde inanç değerlerinden koparılırken diğer tarafta işgaller ve katliamlar altında eziliyorlar. Her gün haber bültenlerinde Ortadoğu’da, Doğu Asya’da, Afrika’da, Kafkasya’da kısacası dünyanın her yerinde öldürülen Müslüman kardeşlerimizi görüyoruz. Geçmişte Moğol istilası ve Haçlı Seferleri’nde olduğu gibi Müslümanlar yine top yekûn yok edilme tehlikesi ile karşı karşıya.

Müslümanların yeryüzünde yeniden adalet ve merhamet dağıtan kimseler olması için her şeyden önce ruhlarında bir diriliş gerçekleştirmeleri gerekiyor. Müslüman ruhlarda gerçekleşecek diriliş bütün insanlığa sirayet edecek yeryüzünde geçmişte olduğu gibi adalet ve merhamet medeniyeti kurulacaktır. Müslümanlar tarihte türlü badireler atlatıp zaman zaman güçsüz duruma düşseler bile her zaman insanlığın kurtuluş umudu olan büyük bir medeniyetin temsilcileri olmuşlardır.

Günümüzde modern aygıtların pençesinde iğdiş edilen ruhları diriltecek bir iksir gerekiyor. Bu iksir elbette Kur’an-ı Kerim’dir. Ruhlarımız bizzat şifa olan Kur’an iksiri ile temizlenip dirilebilir. Bunun için düzenli bir şekilde Kur’an pınarında gönüllerimizi yıkamamız gerekiyor.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Kur’an İkliminde Müzakereler programı düzenleniyor. Her Pazar sabahı bu programı takip ederek Kur’an ikliminin bereketli yağmurlarında susuzluktan çatlamış ruhlarımızı diriltebiliriz. Bahariye Mevlevihanesi’nde gerçekleşen programda üç farklı hoca Kur’an ayetlerini Müslüman gönüllerin anlaması için farklı zaviyelerden tefsir ediyorlar.

Gerek bireysel Kur’an okumalarımız gerekse katılmış olduğumuz tefsir programlarında öğrendiğimiz Kur’an ayetleri düşünce dünyamızı değiştirecek. Değişen düşünce dünyamız davranışlarımıza etki edecek ve zamanla her birimiz yaşayan Kur’an olabileceğiz. Her biri yaşayan Kur’an olan gönül insanlarından oluşan bir toplum; ancak zulmün ve acıların karanlığında boğulan insanlığa umut olabilir. 

21’nci yüzyıl Müslümanların varoluş ve yok oluş yüzyılıdır. Müslümanlar Batılı ve doğulu emperyalistlerin zulmü altında ya son nefesini verecekler ya da Kur’an-ı Kerim’le önce kendi ruhlarını dirilterek küfrün karanlığında kaybolmuş insanlığa yeniden kurtuluş yolunu göstereceklerdir.

Kur'an-ı Kerim’i daha iyi anlamak ve Kur'an'dan süzülen hikmet ışıkları ile dünyamızı aydınlatmak için sizleri her Pazar sabah 08:00'de Eyüp Bahariye Mevlevihanesi’ne bekliyoruz. 


http://www.imh.org.tr/index.php?sa=etkinlikler&id=91#navtopYorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!